niedziela, 23 kwietnia 2017

Herbata z nasion - szósty rok uprawy

      Herbata, którą uzyskałem z nasion sześć lat temu, jak zwykle bez problemu przetrwała zimę. No, nie obyło się bez pousychanych końcówek liści, ale to normalne, gdy roślina stoi przy grzejniku. Herbata jest mniejsza niż rok temu, ponieważ spotkała ją katastrofa - wskutek wiatru itp zwaliła się na doniczkę z nią cała masa drewna kominkowego, co skutkowało wieloma połamanymi pędami :( na szczęście roślina doszła do siebie.
      Zauważyłem w tym roku niewielką liczbę tarczników znajdujących się pod jej liśćmi - najwyraźniej nie jest ona zupełnie odporna na te szkodniki (chociaż w porównaniu do inwazji na cytrusy tarczników było naprawdę niewiele).
Herbata w kolejnym roku uprawy. Usunąłem uschnięte końcówki liści.

10 komentarzy:

 1. 6 rok.. Naprawdę nieźle. Podziwiam za wytrwałość i ilość czasu poświęconą na jej hodowlę. Na pewno było to bardzo pracochłonne, jednak takie efekty są tego warte :) Szkoda, że sama nie mam smykałki do roślin.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam! Mam pytanie, czy mango urośnie, kiedy otworzyłam pestkę i wyjęłam 'to coś' ze środka? Czekam już trzy tygodnie, i nic.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpię. Pestka służy zarodkowi ("temu czemuś") jako ochrona przeciwko grzybom i bakteriom znajdującym się w ziemi. Usuwając ją otwieramy drzwi mikroorganizmom dla delikatnego zarodka. Prawdopodobnie Twoje mango zostało już zjedzone lub spleśniało.

   Usuń
 3. Hey,


  Czy robiłeś napar z tej herbaty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowałem - herbata smakowała niespecjalnie, miała mocny trawiasty posmak.

   Usuń
 4. Witam czy jest możliwe kupienie nasion witani

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy artykuł. Warto było tutaj zajrzeć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, jest to smutne, ale prawdziwe... Dlatego rolnicy powinni korzystać ze skutecznych środków ochrony roślin, ale tym samym - naturalnych. Dlatego ja inwestuję tylko i wyłącznie https://www.syngenta.pl/uprawy/warzywa/boxer-800-ec Wiem, że to najlepszy wybór na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że takich ciekawych wpisów będzie więcej! ;)

  OdpowiedzUsuń