poniedziałek, 20 lutego 2012

Figa budzi się na wiosnę

      W naturalnym środowisku występowania (Azja Mniejsza) oraz tam, gdzie jest uprawiana (obszar śródziemnomorski) zima już praktycznie się kończy i rozpoczyna się wzrost roślin. Figa chyba to wyczuła - właśnie budzi się do życia. :)

  

6 komentarzy:

 1. Swietna strona :) bede tu czesto wpadac. Gratuluje dobrej reki do roslin. Mam pytanie, cz w suszonych figach dostepnych w marketach sa pestki ? pozdrawiam Monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że są, i nawet kiełkują. Ale figi wyrośnięte z nasion zaowocują dopiero po wielu latach albo wcale, dlatego lepiej jest zdobyć sadzonki.

   Usuń
 2. Czyli mogę kupić suszone figi do sadzenia i one wykiełkują??? Powiedz mi jeszcze jak je nasadzić po prostu od razu do ziemi??
  Super strona:D Często korzystam ze wskazówek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykiełkują :) ale przed posadzeniem musisz wyjąć z owocu nasiona (te malutkie pesteczki) i pozbyć się miąższu, który jest pożywką dla grzybów. Jednak z tak uzyskanej figi raczej owoców się nie doczekasz.

   Usuń
 3. Szkoda co do owoców. A ty skąd wziąłeś taką figę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiłem sadzonkę ze znanego portalu aukcyjnego. Nie wychodzi bardzo drogo, można dorwać owocujące egzemplarze za 25-30 zł. :)

   Usuń